
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | -30 V |
| Length | 6.7 mm |
| Width | 3.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 1.65 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Frequency | 110 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | -5.5 A |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Power Dissipation | 3 W |
| Max Collector Current | 5.5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 30 V |
| Transition Frequency | 110 MHz |
| Continuous Collector Current | -5.5 A |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 110 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Max Breakdown Voltage | 30 V |
| Gain Bandwidth Product | 110 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -210 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 7 V |
| hFE Min | 100 |
| Max Cutoff Collector Current | 20 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 489
Distributors
pcbx
Unit Price$0.62554
Ext.Price$0.62554
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.62554 | $0.62554 |
| 10 | $0.56496 | $5.64960 |
| 25 | $0.54644 | $13.66100 |
| 50 | $0.52852 | $26.42600 |
| 100 | $0.51119 | $51.11900 |
| 300 | $0.50189 | $150.56700 |
| 500 | $0.49276 | $246.38000 |
| 1000 | $0.48364 | $483.64000 |
